Kizárólag employer brandinggel foglalkozunk, ez a szakterületünk.
Külső és belső munkáltatói márkaépítés ügynökségi és vállalati oldalán is 8 éves, specializált tapasztalattal rendelkezünk.
Teljes folyamatot menedzselünk, a munkavállalói élményciklus minden pontjába integrált employer branding eszközök fejlesztése és érintettek bevonása révén.
Employer Brandingre specializálódott csapattal nyújtunk átfogó támogatást a stratégiaalkotástól a kivitelezésig.
Nemzetközi kapcsolatrendszerünkön keresztül dimenzióváltást hozunk Magyarországra, folyamatosan megújulunk és alkalmazkodunk a várható munkaerőpiaci trendekhez.
Eredményfókusszal és üzleti megközelítéssel mérhető eredményeket garantálunk bevonzás, elkötelezés és megtartás területén.
Nem HR szolgáltató, aki a toborzás-kiválasztás mellett elkezdett munkáltatói márkával is foglalkozni.
Nem PR- vagy médiaügynökség, akinek volt valamikor egy-két employer branding projektje.
Nem marketing ügynökség, ahol nehezen értik meg a HR üzleti céljait és nyelvét, valamint a fogyasztói és munkáltatói márka közötti kapcsolatot.
Nem tanácsadó cég, aki javaslatot tesz, de a megvalósításhoz nincs apparátusa.
Nem diák brand managerek hálózata, akik egyetemi események szervezésével és akció alapú kivitelezéssel foglalkoznak.
Jelentősen átrendeződött a munkaerőpiaci környezet. Hatalmas kihívás a megváltozott körülmények ellenére versenyképesnek maradni és az üzleti működést fenntartani.
Folyamatosan növekvő verseny tapasztalható a globális és magyarországi munkaerőpiacon egyaránt. A cégek vetélkednek egymással a megfelelő mennyiségű és minőségű munkaerő rövid-, és középtávú bevonzása, elkötelezése és megtartása érdekében. Ez minden iparágban tapasztalható, lehet szó informatikai vagy gyártó cégekről, szolgáltató központokról, pénzügyi és bankszektorról, de akár egészségügyről és startupokról is.
Korábban még a jelöltek álltak sorba azért, hogy bekerülhessenek egy céghez, de ez mára az ellenkezőjére fordult. Ennek okai között említhetők a demográfiai változások (csökkenő népességnövekedés), a generációk együttműködésének nehézségei (X, Y, Z generáció egy munkahelyen), a globalizálódó munkaerőpiac (globális lehetőségek feltérképezése), vagy az oktatási rendszer rugalmatlansága (nem megfelelően támogatja a cégek számára szükséges tehetségutánpótlást).
A piacon az üzleti működés fenntarthatóságának és nyereségességének az igénye egyszerre van jelen. A vezetők újabb típusú nehézségekkel találkoznak az üzleti hatékonyság kapcsán, mint néhány évvel ezelőtt. A cégek működésének és növekedésének legnagyobb nehézségévé, akár korlátjává vált a munkaerő felvételének hatékonysága, illetve annak elvesztése vagy pótlása.
A felgyorsult környezet és az üzleti verseny hatására a hatékonyság növelés, idő és költség optimalizálás alapvetéssé vált a vállalatok működése szempontjából. A tegnapi teljesítmény ma már nem elég. Sok cég, ha lehetne, tegnapra szeretné felvenni a szükséges munkaerőt. TOP 3 elvárás lett a kiválasztási folyamat hosszúságának, költségeinek, és a belépést követő fluktuációnak a csökkentése.
A hatékonyságnöveléshez nem csupán új, innovatív, a megváltozott piaci körülményekhez alkalmazkodó HR eszközök bevezetésére van szükség a hatékonyabb toborzás elérése érdekében – kiválasztás, munkaerő elkötelezés és megtartás-, hanem ezek eredményességének számszerűsített előrejelzésére és mérhető nyomonkövetésére is. A HR üzleti érték teremtő képességére vonatkozó mérőszámok monitorozása és számonkérhetősége alapelvárássá vált.
A fogyasztói társadalom világszerte élményvezéreltté vált. Élményt keresünk a vásárláskor, a sportoláskor és a munkahelyen is. Dolgozóink a munkavállalói élmény fogyasztói lettek és a juttatási csomag részét képező fizetés, cafeteria, tréning és karrier lehetőségek mellett keresik azt a ‘pluszt’, amit a munkahely nyújt számukra. Ez a – sok esetben a cégek számára még nehezen megfogható – munkáltatói érték ígéret (EVP) csomagban foglalható össze.
Napjainkban már egy vacsora sem csupán finom, hanem ‘Instagram pozitív’. Digitális világban élünk, ami nincs online, az gyakorlatilag nem létezik. A cégek nagyobb része azzal szembesül, hogy próbálja megszólítani és magához vonzani a tehetségeket, azonban mégsem jár sikerrel. Ennek oka lehet az, hogy a célcsoport az online világban van jelen, miközben a vállalat nem fér hozzá ezekhez a platformokhoz, vagy nem olyan üzenetekkel ér el hozzájuk, ami nekik érthető és a vonzó és egyben hiteles.
A Brandfizzben minden nap megkérdőjelezzük, hogy a cégek problémái a munkaerőhiányból fakadnak. Szemléletmódunk alapja, hogy a munkahelyek versenyképességének kulcsa a megváltozott munkaerőpiaci körülményekhez való rugalmas alkalmazkodó képesség: a megkülönböztető munkáltatói értékígéret és munkavállalói élmény csomag létrehozása és vonzóvá tétele a célcsoport számára. Mindezt lokálisan releváns, üzletileg eredményes, fenntartható módon.
SHARP: csak a lényegről szól, érthető, betalál
PUMPED: ki van pattintva, jól néz ki, benne van a fizz
ACTION: reálisan megvalósítható, priorizált, tudom mit kell csinálni
RELEVANT: a valódi problémára válaszol
KEEN: feltárja, észleli és lereagálja a szükségleteket
LATEST: a szakma világszintű élmezőnyéből irányítja a hazai trendeket
EFFECTIVE: eredményes, van hatása, mérhető
A cég üzleti kihívásaiból kiindulva építkezünk, nem öncélú Employer Branding eszközöket felsorakoztatva. Feltérképezzük az üzleti célokat és elvárásokat a vezetők bevonásával, Memetikai Employer Brand Diagnózist végzünk a munkáltatói érték ígéret csomag felszínre hozása érdekében. Szervezeti bevonás révén építkezünk, hiszen abban hiszünk, hogy az Employer Branding nem egy projekt, hanem a szervezet minden tagjának a feladata.
A célcsoport ismerete, versenytársak és piaci körülmények értése az egyik legfontosabb alapelvünk. Célcsoport specifikus Memetikai Employer Brand Diagnózist végzünk a versenytársi környezet és a célcsoport megértéséhez és annak érdekében, hogy a megkülönböztető érték ígéreteket megfelelően tudjuk “kihangosítani” a célcsoport számára. Egyedi ötletekkel keltjük életre a munkáltatói márkát, így lesz mind az Integrált Employer Branding Stratégia, mind az Integrált & Mérhető Employer Branding Kivitelezés mérhetően sikeres és eredményes.
Employer Branding szemléletünk origója a célcsoport attitűdjének kutatása. Láthatóvá tesszük, hogy partnereinknek milyen hátterű, végzettségű, viselkedési szokású és érdeklődési körű tehetségekre van szüksége a pozíciók betöltési és a munkaerő megtartási hatékonyságának növelése érdekében. Ezek tudatában felépítjük a cégnek megfelelő “munkavállaló profilt”, majd eszerint diverzifikáljuk az employer branding kivitelezési eszköztárat, megmutatva mindazt, ami számukra a cégből érthető, vonzó, és hiteles.
Számunkra fontos, hogy az anyavállalat munkáltatói érték ígéret (employer value proposition – EVP) csomagját lokálisan releváns tartalommal töltsük fel. Az Employer Branding eszköztárunk segít a “corporate EVP”-ket helyi relevanciával és hitelességgel feltölteni a magyarországi piacon megvalósuló hatékonyabb toborzás, elkötelezés és megtartás érdekében. Az EVP minden esetben fontos, hogy ne csak hiteles, de a célcsoport számára érthető és vonzó is legyen.
Az employer branding a munkáltatói érték ígéret (employer value proposition – EVP) életre keltésének eszköze. A munkavállalói élményciklusba integrált Employer Branding eszközök, üzenetek, akciók, csatornák rendszere révén a teljes életciklus élménypontjait fejlesztjük, ami ott kezdődik, hogy valaki először hall a cégről és azután is tart, ha valaki felmond. A kollégák employer brand ambassadorokká válnak, akik gyakorlatilag életre keltik azt a munkáltatói márkát saját, hiteles történeteiken keresztül.
Az EVP feltérképezését követően sejtszintig lecsepegtetjük a szervezeten belül a munkáltatói márka ügyét, élővé tesszük az EVP-ket, hogy a mindennapi működés részévé váljanak. Tesszük mindezt a vezetők, fő érintettek, kollégák Employer Branding akciókba való bevonása révén. Belülről stabil alapokra építkezve haladunk kifele. Nem kell egy állásbörze előtt összehívni a kollégákat, hogy megtanulják, hogy mit fognak mondani a cégről. Ekkor mondhatjuk azt, hogy eredményes a munkáltatói márkaépítés.
A Brandfizzben minden nap megkérdőjelezzük, hogy a cégek problémái a munkaerőhiányból fakadnak. Szemléletmódunk alapja, hogy versenyképesség kulcsa a megváltozott munkaerőpiaci körülményekhez való rugalmas alkalmazkodás. Eszközünk pedig ehhez a megkülönböztető munkáltatói értékígéret és munkavállalói élmény csomag létrehozása és vonzóvá tétele a célcsoport számára. Mindezt lokálisan releváns, üzletileg eredményes, fenntartható módon.
Magyarország első Employer Brandingre specializálódott ügynöksége vagyunk, egyúttal a téma legkeresettebb hazai előadói. Missziónkhoz illeszkedve erős szakmai szemlélettel, mérhető eredményekre fókuszálva, közel két évtized gyakorlati tapasztalatát beépítve működünk. Pezsgő csapatunk minden tagjának a szakma a szívügye.
Nacsa Éva
Talent Acquisition Senior Manager
Brett Minchington
Chairman, Employer Brand International
Emri Zsuzsanna
HR Director
Gerstmár Gréta
Recruiter
Kaszab Stella
HR & Marketing Director
Nyerges Dóra
HR Manager
Turmezey Luca
HR & Recruitment Manager
Müller Diána
Head of Organisational Development & Talent Acquisition
Szekeres Szabina
Head of Talent Attraction and Acquisition
Sarkantyu Zsófia
Internal Communication Expert
Johan Driessens
CEO
Employer branding kivitelezése a gyakorlatban: bizonyítottan bevált módszerek, amivel megsokszorozod a saját forrásból betöltött pozíciók számát
Azonnal felhasználható Employer Branding Eszköztár
Utókövetés
Gyakorlatba ültetést érdekes feladatokkal fogjuk ösztönözni és segíteni.
Perszonalizált jelölt- és munkavállalói élmény fejlesztése: munkáltatói értékígéret és employer brand bevezetése
Azonnal felhasználható Employer Branding Eszköztár
Utókövetés
Gyakorlatba ültetést érdekes feladatokkal fogjuk ösztönözni és segíteni.
Employer branding alapkövek: Integrált Employer Branding Stratégia és mérhetően eredményes munkáltatói márka építése
Azonnal felhasználható Employer Branding Eszköztár
Utókövetés
Gyakorlatba ültetést érdekes feladatokkal fogjuk ösztönözni és segíteni.